Kinesio tejping

Kinesio tejping, funkčný tejping, elastický tejping: pod všetkými týmito názvami sa skrýva tejpovanie rôznofarebnými elastickými páskami, ktorých hmotnosť a hrúbka je porovnateľná s ľudskou kožou. Tejp prepúšťa vzduch, vlhkosť a je na ňom špeciálne nanesené vysoko hypoalergénne akrylátové lepidlo. Tieto vlastnosti umožňujú niekoľkodenné nosenie. Cieľ nie je imobilizácia, ale zachovanie pohyblivosti a tým následné ovplyvnenie liečebného procesu.

DSC_0795

Čo je tejping a aké má výhody?

Ide o terapeutickú metódu, pri ktorej sa využívajú farebné pásky ako podporná liečba pohybových problémov. Tejpovacia páska spolupracuje s každým pohybom. Rozťahuje sa a opäť sa vracia do pôvodnej veľkosti bez toho, aby obmedzila slobodu pohybu a znehybnila nejakú časť tela. Po pätnástich minútach si teda už ani neuvedomíte, že nejakú pásku máte na sebe nalepenú. Podľa toho, akým smerom a pod akým napätím sa nalepí, dokáže pôsobiť proti bolesti, zlepšiť prekrvenie a tok lymfy v danej oblasti, nabudiť ochabnutý sval alebo naopak, uvoľniť ten preťažený.

DSC_0778

Pri akých problémoch sa používa tejpovanie?

Touto metódou je možné riešiť veľmi veľa diagnóz. Spomenieme iba niektoré:
- chybné držanie tela
- bolesti chrbta, hlavy, svalov a kĺbov
- menštruačné bolesti
- problémy s lymfatickým obehom a opuchmi
- vybočený palec na nohe
- ploché nohy
- regenerácia po úrazoch, či operáciách, atď.

Samozrejme, že pomáha aj pri mnohých iných problémoch, stačí sa len poradiť s odborníkom.
DSC_0607

Farby pások- majú nejaký význam?

Takmer všetci sa ma pýtajú, či je rozdiel v účinnosti pásky podľa toho, akú farbu si vyberú. Nie, nie je. Vo všeobecnosti platí, že je najlepšie vybrať si farbu, ktorá je vášmu srdcu blízka. Je to podobné ako keď si vyberáte tričko… nevyberiete si predsa farbu, ktorá sa vám nepáči.

DSC_0642

Na záver

Tejpovanie sa ako podporná liečba stala veľmi obľúbenou, pretože dokáže riešiť veľa problémov a nemá takmer žiadne nežiadúce účinky, okrem nejakej alergickej reakcie na lepidlo, takých prípadov je ale veľmi málo. Ak máte ťažkosti, neváhajte vyskúšať túto metódu, možno bude riešením práve vášho problému.

KINESIO TEJPING robíme v rámci fyzioterapie úplne grátis. Viac o fyzioterapii sa dozviete TU.

OBJEDNÁVKY:
Mgr. Ivana Turoňová (fyzioterapeutická poradkyňa): 0911 555 535, ivana@poctivemasaze.sk

DSC_0767

DSC_0666

DSC_0727

DSC_0683

DSC_0523